Przejdź do treści

Kajdanki ręce-nogi KM4500-2 K2

Zapytaj o produkt

Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytanie dotyczące tego produktu

Tel 693 340 111

email: kelmet@kelmet.pl

Kajdanki ręce-nogi KM4500-2 K2

Kajdanki ręce-nogi KM4500-2 K2

Kajdanki metalowe ze stali nierdzewnej na ręce i nogi

Jako nieliczni na świecie produkujemy kajdanki metalowe wykonane w całości ze stali nierdzewnej zgodne z normą PN-EN 10088-1. Nie posiadają one powłok galwanicznych (nikiel, cynk). Produkujemy je zgodnie z dyrektywą unijną 76/769/EEC-94/27/EEC o niestosowaniu powłok niklowych w wyrobach mających  kontakt ze skórą oraz zgodnie z przygotowywaną nowelizacją odpowiedniego rozporządzenia w Polsce. Stal nierdzewna jest antyalergiczna i bardziej wytrzymała na zniszczenia.

1) Umożliwiają łatwe, skuteczne i szybkie skrępowanie, poprzez ich założenie i zamknięcie na nadgarstkach oraz kostkach osoby obezwładnionej,

2) Uniemożliwiają osobie skrępowanie uwolnienie się za pomocą siły własnej lub przy pomocy prostych podręcznych przedmiotów.

3) Składają się z dwóch par kajdanek, uchwytów na ręce i na nogi, połączonych stalowym łańcuchem mocowanym za pomocą obrotowych zaczepów do korpusu obejm. Długość łańcucha między rękami 4-6cm, łańcuch między nogami ma długość 39cm (+/-2cm), łańcuch łączący 87cm (+/-3cm). Wykonane ze stali nierdzewnej zapewniającą wytrzymałość, która jest antykorozyjna. Zamknięte klamry nadgarstka i nogawek mają średnicę maksymalną: na ręce-80mm, na nogi- 110mm.

4) Mają konstrukcje składającą się z obejm stalowych z mechanizmem zamykająco- blokującym oraz ruchomą obejmę z zębatką z mechanizmem zaczepowym. Mają podwójny, wzmocniony mechanizm zapadkowy. Posiadają możliwość dwustronnego odblokowania.

5) Posiadają taki mechanizm blokujący na obu obejmach nadgarstka oraz kostki, który umożliwia blokowanie zapadki w dowolnym miejscu, aby nie zaciskać zbyt mocno obezwładnionej osoby. Blokada chroni przed przypadkowym zaciśnięciem szczęk. Aktywowany bez pomocy kluczyka, a za pomocą bolca/przycisku, który można uruchomić bezpośrednio ręcznie. Odblokowanie przez przekręcenie kluczyka w zamku. Obejmy kajdanek są obustronnie otwierane.

6) Posiadają taką budowę, która przy właściwym użyciu nie spowoduje otarć i okaleczeń.

7) Kajdanki do pełnego bezpieczeństwa osadzonego, wymagają podwójnego zablokowania.

8) W komplecie posiadają dwa kluczyki umożliwiające otwieranie oraz blokowanie i odblokowywanie kajdanek.

9) Kajdanki wytrzymują przyłożoną statyczną siłę rozrywającą 2000 N, statyczną siłę zginająca 500N. Po ustaniu działania siły zachowują swoje właściwości użytkowe. Twardość nie mniej niż 35HRC.

10) Waga 1220g +/-3%

 

Istnieje możliwość zastosowania łańcuchów o długościach w/g życzenia zamawiającego.
Do każdego zestawu kajdanek ręce-nogi dajemy w zestawie dwa kluczyki.

 

Produkowane zgodnie z dyrektywą unijną 76/769/EEC-94/27/EEC

Z normą PN-EN 10088-1 o niestosowaniu powłok niklowych. Nie działają  toksycznie na organizm ludzki