Przejdź do treści

Sygnał dźwiękowy INOX

Zapytaj o produkt

Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytanie dotyczące tego produktu

Tel 693 340 111

email: kelmet@kelmet.pl

Sygnał dźwiękowy INOX

Oferujemy Państwu wysokiej jakości sygnały dźwiękowe Kel-met SD-3: sygnał dźwiękowy 12V i sygnał dźwiękowy 24V. Od 30 lat jesteśmy producentem uniwersalnych klaksonów samochodowych, które mają zastosowanie w samochodach osobowych, ciężarowych, a także ciągnikach rolniczych i motorach. 

Produkowany przez nas sygnał dźwiękowy jest praktycznie w całości wykonany ze stali nierdzewnej INOX. Dzięki temu klakson działa niezawodnie i jest bardzo trwały. Solidne klaksony samochodowe Kel-met, o długiej żywotności, gwarantują bezpieczne i bezproblemowe korzystanie z pojazdu samochodowego. 

Opis techniczny dla wszystkich rodzajów sygnałów dźwiękowych SD-3 Kel-met:

  • Rodzaj zasilania – prąd stały;
  • Napięcie znamionowe – 12V; 24V
  • Pobór prądu – 4,2 - 5A;
  • Częstotliwość – 330±30Hz;
  • Poziom ciśnienia akustycznego – 105-118dBA (2m);
  • Liczba zacisków (styków) – 1 lub 2;
  • Typ - elektromagnetyczny z rezonatorem talerzowym.

Sygnały dźwiękowe Kel-met posiadają homologacje typu ostrzegawczego sygnału dźwiękowego dla pojazdu samochodowego z Ministerstwa Transportu i Gospodarki Morskiej nr E20-28R-00 0140 oraz z Ministerstwa Infrastruktury nr E20-28R-00 0609.

 

Klakson samochodowy Kel-met – zastosowanie

Klaksony samochodowe Kel-met SD-3 montowane są przez producentów samochodów jako fabryczne wyposażenie pojazdu, a także stosowane jako części zamienne lub montowane w pojazdach nie wyposażonych w żadne sygnały dźwiękowe. 

Serdecznie zapraszamy do współpracy producentów samochodów osobowych, ciężarowych, autokarów, autobusów, motorów i ciągników rolniczych. Chętnie podejmuje współpracę z hurtowniami motoryzacyjnymi, sklepami z częściami zamiennymi i warsztatami samochodowymi. 

Jesteśmy uznanym na rynku motoryzacyjnym polskim producentem sygnałów dźwiękowych. Nasze klaksony można spotkać w wielu markach pojazdów samochodowych, a także na półkach licznych hurtowni i sklepów. Nasze klaksony cieszą się tak wielką popularnością z uwagi na najwyższą jakość materiałów oraz wykonania. Nieskomplikowana budowa klaksonu, jego łatwy montaż i uniwersalność zastosowania to kolejne zalety, dzięki którym sygnały dźwiękowe Kel-met SD-3 są chętnie stosowane w pojazdach wszelkiego typu. 

Sygnał dźwiękowy – niezbędne wyposażenie pojazdu samochodowego 

Klakson to niezbędne wyposażenie samochodu. Jest on przeznaczony do informowania innych użytkowników drogi o niebezpieczeństwie lub zagrożeniu. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia w Dz.U.2016.2022 §11 określa obowiązkowe wyposażenie pojazdu samochodowego. Wynika z niego, że taki pojazd ma być wyposażony między innymi „w sygnał dźwiękowy o ciągłym i nieprzeraźliwym tonie, o poziomie dźwięku mierzonym podczas postoju pojazdu z odległości 3 m, nie mniejszym niż:
a) 87 dB (A) - w odniesieniu do motocykla,
b) 90 dB (A) - w odniesieniu do pozostałych pojazdów”.
Natomiast Kodeks drogowy – Prawo o ruchu drogowym precyzyjnie określa w jakich sytuacjach należy i nie należy używać sygnału dźwiękowego. 

Produkujemy sygnały dźwiękowe Kel-met SD-3 w trosce o bezpieczeństwo kierowców i innych użytkowników ruchu drogowego.