Przejdź do treści

Odłącznik akumulatora W-40

Zapytaj o produkt

Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytanie dotyczące tego produktu

Tel 693 340 111

email: kelmet@kelmet.pl

Odłącznik akumulatora W-40

Jesteśmy jedynym w Polsce producentem odłączników akumulatora (wyłączników prądu) z wyjmowanym kluczykiem. Działamy w tej branży już od 30 lat i oferujemy naszym klientom najwyższej jakości odłączniki masy (odłączniki prądu) z wyjmowanym kluczykiem.

Wyłącznik prądu akumulatora Kel-met może być stosowany we wszystkich typach pojazdów samochodowych: osobowych, ciężarowych, a także ciągnikach, wózkach widłowych i innych maszynach budowlanych. Stosowany jest również w tablicach sygnalizacyjnych i urządzeniach sygnalizacyjnych o dedykowanych parametrach.
 

Dane techniczne odłącznika akumulatora W-40

  • Napięcie znamionowe -12, 24V;
  • Przeciążalność prądowa: 500A w ciągu 15s, 750A w ciągu 5s;
  • Prąd odłączania 750A;
  • Spadek napięcia mniej niż 0,3V.
  • W 2001 r. Instytut Transportu Samochodowego przyznał naszej firmie Certyfikat uprawniający do oznaczania wyrobów znakiem bezpieczeństwa nr B/15/129/0

Odłącznik akumulatora Kel-met posiada Certyfikat uprawniający do oznaczania wyrobów znakiem bezpieczeństwa nr B/15/129/0, który został przyznany przez Instytut Transportu Samochodowego w 2001 roku.

 

Wyłącznik prądu akumulatora - zastosowanie

Włącznik - odłącznik główny masy akumulatora pozwala na szybkie odcięcie zasilania w pojeździe i zapobiega rozładowaniu akumulatora. Odłącznik akumulatora, potocznie zwany heblem, to doskonałe rozwiązanie ułatwiające życie kierowcom. Zamontowanie odłącznika masy stanowi idealne zabezpieczenie przed kradzieżą auta. Ma także zastosowanie w przypadku długiego postoju samochodu. Radioodtwarzacz, instalacja elektryczna, alarm samochodowy mogą zużywać prąd nawet wtedy, gdy samochód od wielu dni jest nieużytkowany. W takiej sytuacji wyłącznik prądu chroni akumulator przed rozładowaniem i pomaga właścicielowi auta uniknąć przykrej niespodzianki. Odłącznik prądu (hebel) przydaje się także podczas wszelkich napraw samochodu.

Odłącznik masy Kel-met ma szczególne zastosowanie w cięgnikach i wszelkich maszynach budowlanych. Dzięki wyjmowanemu kluczykowi (w przeciwieństwie do popularnych odłączników na pokrętło) właściciel lub operator sprzętu może w łatwy i szybki sposób odłączyć akumulator. Daje to pewność, że nikt nie zdoła użytkować pojazdu podczas jego nieobecności.

 

Łatwy montaż odłącznika akumulatora Kel-met

Do podłączenia odłącznika prądu możemy wykorzystać przewód łączący masę pojazdu z akumulatorem (biegun ujemny). Przecinamy przewód masowy i podłączamy końcówki przewodu do śrub odłącznika. Taki montaż może wykonać samodzielnie każdy użytkownik pojazdu. 

Serdecznie zapraszamy do współpracy hurtownie i sklepy motoryzacyjne, a także warsztaty samochodowe. Oferujemy hurtową sprzedaż najwyższej jakości odłączników masy. Jesteśmy polską firmą, która istnieje na rynku od ponad 40 lat. Preferujemy długofalową współpracę. Gwarantujemy dobrą komunikację, terminowe dostawy i atrakcyjne ceny.